Nawigacja

Profil szkoły Historia szkoły Patron szkoły Zwyczaje i obyczaje szkoły Gimnazjum

Profil szkoły

Szkoła Podstawowa w Sobocie powstała w 1934 roku.
Znajduje się w centralnej Polsce, województwie łódzkim, powiecie łowickim, gminie Bielawy.
Budynek szkoły jest piętrowy, położony nad rzeką Bzurą, w pobliżu parku krajobrazowego. W otoczeniu szkoły jest dużo zieleni oraz dwa boiska sportowe.
Szkoła sąsiaduje z Samorządowym Przedszkolem, z którym ściśle współpracuje.

Od stycznia 2009 roku uchwałą Rady Gminy w Bielawach, na bazie istniejących placówek, został powołany Zespół Szkolno - Przedszkolny.

W skład zespołu wchodzi:

- Samorządowe Przedszkole w Sobocie,

- Szkoła Podstawowa im. Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Sobocie.

Uczniami placówki są dzieci pochodzące z okolicznych wsi, które mają możliwość dojazdu autobusem szkolnym i skorzystania ze świetlicy szkolnej.

Nadrzędnym celem wychowawczym naszej placówki jest ukształtowanie dziecka i ucznia tak, aby znał swoje prawa i obowiązki, został odpowiednio przygotowany do zdobywania wiedzy na dalszym etapie edukacji oraz potrafił odnaleźć swoje miejsce w grupie rówieśniczej, rodzinie i społeczeństwie.

• Zespół Szkolno - Przedszkolny w Sobocie
    Sobota, ul.Warszawska 22, 99-423 Bielawy